Wszystko, co powinieneś wiedzieć o szczypcach na ryby

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o szczypcach na ryby

Warto przeczytać

Dobrej jakości szczypce wędkarskie, kleszcze oraz cążki do ryb to obowiązkowy zestaw każdego wędkarza, niezależnie od tego czy dopiero rozpoczyna on swoją przygodę z wędkarstwem, czy też jest to jego wielka pasja już od wielu lat. Trudno bowiem wyobrazić sobie profesjonalny spinning bez odpowiednich narzędzi, takich jak na przykład dobre szczypce spinningowe.

Szczypce na ryby

Szczypce wędkarskie umożliwiają nie tylko łatwe uwolnienie złowionej zdobyczy, ale również szybkie zmontowanie przyponu czy ucięcie zużytej linki. Należy jednak pamiętać o tym, że aby szczypce na ryby spełniały swoje zadanie muszą być wykonane z materiałów wysokiej jakości. W tym przypadku optymalnym rozwiązaniem wydaje się być stal nierdzewna, która nie tylko czyni szczypce wędkarskie bardzo uniwersalnym narzędziem, ale również zapewnia ich trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Dobrej jakości szczypce spinningowe wykonane z wysokogatunkowych materiałów to gwarancja ich niepogorszonego stanu przez długi czas użytkowania. Ponadto, należy pamiętać o tym, że w tego typu narzędzia warto zaopatrywać się u profesjonalnych producentów lub dystrybutorów. Oferują oni bowiem nie tylko szczypce na ryby oraz inny potrzebny każdemu wędkarzowi sprzęt wysokiej jakości posiadający stosowne certyfikaty, ale również służą fachową pomocą i dysponują ogromną wiedzą oraz doświadczeniem.

Szczypce na ryby – rodzaj ostrza

Podczas wyboru konkretnych produktów wędkarskich warto uwzględnić stosowaną technikę połowów. W przypadku konieczności cięcia jedynie żyłki lub fluorocarbonu, można zdecydować się na szczypce na ryby o zwykłych ostrzach. Jednak, w sytuacji w której wymagane jest cięcie dość masywnych złączy – konieczne są wyjątkowo ostre ostrza. Kolejną cechą, którą warto wziąć pod uwagę jest długość szczypiec oraz ich budowa. Zazwyczaj wystarczają tradycyjne cążki, natomiast w przypadku połowów morskich konieczne mogą okazać się zagięte szczypce Daiwa, za pomocą których można bardzo skutecznie usunąć haki tkwiące nawet bardzo głęboko w gardle ryby.

Szczypce na ryby – wygodny uchwyt

Aby szczypce spinningowe były niezwykle użyteczne i funkcjonale muszą posiadać solidny uchwyt. Może on być wykonany z gumy, jak w przypadku szczypiec Dam Effzett. Taki rodzaj materiału zapewnia pewne trzymanie kleszczy oraz minimalizuje ich ślizganie się pod wpływem działania wilgoci. Dobrym rozwiązaniem jest również wybór produktów posiadających uchwyty profilowane. Ułatwia to mocny uchwyt, a tym samym zwiększa poziom bezpieczeństwa pracy z ostrym narzędziem.

Magnetyczne szczypce na ryby

Szczypce spinningowe powinny cechować się dużą wygodą użytkowania. Godne polecenia produkty sprężynowe Rapala umożliwiają na przykład ich obsługę jedną ręką oraz z uwagi na optymalne rozmiary dobrze leża w doni. Ponadto, są one wykonane ze stali nierdzewnej, co czyni je odpornymi na negatywny wpływ słonej wody.

Szczypce na ryby – akcesoria dodatkowe

Podczas wyboru produktów warto zwrócić uwagę na obecność elementów dodatkowych, takich jak na przykład pokrowiec. W tym wypadku godne polecenia wyroby Rapala posiadają dedykowany pokrowiec pasujący idealnie do szczypiec. Wpływa to na wysoki poziom bezpieczeństwa oraz przedłuża trwałość produktu. Co istotne, pokrowiec można mocować do paska, dzięki temu wyroby stają się kompaktowe oraz zapewniają swobodę działania. Drugą, równie popularną formą przytwierdzania pokrowca jest jego mocowanie do torby wędkarskiej lub woderów, co czyni je bardzo poręcznymi.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments