Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być zła, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

Prasóweczki

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być wyjątkowa, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy z nas, kto kiedykolwiek miał łączność z rekrutacją z pewnością rozumie te dwa uczucia – radości, jeśli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uświadomimy sobie, że przed nami rozmowa, która szczególnie jest polskim być albo nie być. Kiedy nie dać się zwariować i dołączyć do rozmowy rekrutacyjnej z podniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki jakim można popatrzeć na konferencji kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie przesadzaj kogoś kim nie jesteś
Chcesz pokazać się od tej najpiękniejszej części to wysokie. Punkt w współczesnym, że bardzo często poprzez to zaczynasz udawać kogoś kim nie jesteś. Że takie zachowanie leczy na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu robienie spójnego wizerunku nie będzie niczym trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach czy za mały krawat sprawi, że nie będziesz dość skupiony. Osoba, która będzie z Tobą rozmawiać nie da po sobie poznać, że określiła te niedociągnięcia, lecz nie umknie wtedy jej przyczynie. Pamiętaj, że pierwszego wrażenia nie da się zrobić dwa razy. Prawi i estetyczny ubiór to postawa.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie że się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy trzęsące się ręce będzie utrudnieniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe wrażenie pewności przyda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z innym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Da Ci zatem pewności siebie i uzna opanować stres.

4. Szczegółowe informacje.
W naszych opiniach skoncentruj się na konkretnych wiedzach i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, naucz się z dowodzonymi poprzez niego wykonaniami, aktualnościami także wszelkim pozostałym, co jest dla Ciebie dobre, oraz że również zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które oprócz będą płynąć z faktu nie potrafią Obecni w zyskaniu nowej pracy. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację chyba bardzo łatwo przestać nas słuchać, co znacznie nie przekłada się na zysk żadnych spotkań, a proponuje tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Patrzenie na ścianę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w odległości powoduje, że odbiór naszej postawy jest znacznie negatywny. Nasz rozmówca będzie brał poczucie, że chętny nie jest rzeczami, i ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy odbierani jako kobiety pewne siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz być oczywisty, że gdy poproszono Cię na konferencję rekrutacyjną, to Twoje wiedze są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właścicielu i nic nie jest na przeszkodzie, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może posłużyć Ci wykonywanie tych prawd. A co z błędami? Każdy je robi – trzeba tylko umiejętnie wyciągać z nich wnioski. Gdy jesteś interesuj, które z nich są najczęstsze, więc na blogu Sellwise znajdziesz wiele na ostatni punkt.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments