Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesu wielu spośród nas zima jest powszechnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie motywują do pracy fizycznej. Nie wracając już nawet o zwykłym spacerze na gorącym powietrzu… Co wysoce, w stopniu zimowym często przywiązujemy mniejszą gramaturę nie tylko do myślenia o jakość fizyczną, lecz również do kształtu swej skóry. Na szczęście wiosna jest wspaniałym sezonem na to, aby powrócić do jakości i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich formach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w stopniu zimowym, może mieć nowy przebieg. Wiele zależy tutaj również od typu problemów skórnych, jak i społecznej kondycji organizmu i innych predyspozycji osoby posiadającej spośród pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich sytuacjach warto także objawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można użyć z kilku odmiennych zabiegów, gdyż ich działanie mogłoby spowodować do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która przyjmie na odbudowanie kondycji skóry po okresie zimowym? Najdoskonalszym wyjściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czy zatem wymarzony gatunek i ewentualnie wolno je skonstruować w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych braków jest właściwie ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Niestety byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, której w sezonie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a także bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeżeli tylko nie jest innych przeciwwskazań do pewnych kuracji, wynikających np. z własnego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo skutecznych metod. Do najprostszych środków w niniejszym terminie kwalifikuje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego zrobienia zajmuje się innego typu kwasy, które, w relacje od charakteru i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą zawierać niższe czy większe stężenie. Peeling chemiczny idzie nie dopiero na usunięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i wzmacnia rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń odnosi się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją zrealizować chociażby w sukcesu cery naczyniowej i wrażliwej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się doskonale jako zabieg przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie wyłącznie oczyszcza obszar poddawany kuracji, lecz również poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta metoda sprawdza się również w dietach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, jak dodatkowo w terapiach, których priorytetem jest ogólna poprawa stanu cery. Sposoby tego modelu pozwolą na obniżenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z obszaru medycyny estetycznej, która liczy na znacznym wpisaniu w skórę wybranego preparatu ze faktami odżywczymi lub leczniczymi. Samą spośród jej podstawowych zalet jest wtedy możliwość dostosowania procedury zabiegowej do samego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa sprawdza się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z grupie ciała, szczególnie narażonych na negatywne działanie warunków atmosferycznych w stopniu zimowym, są dłonie. To obecnie na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli to borykamy się z tematem wysuszonej i taniej skóry w strefach dłoni, dobrym wyjściem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są wykorzystywane w ciągu wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego regionu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments