Jakie kierunki można studiować w Pułtusku?

Jakie kierunki można studiować w Pułtusku?

Polecane i promocje Polecne i promocje

Każdy z nas doskonale wie, że zdobyte wykształcenie jest furtką do udanej i satysfakcjonującej kariery zawodowej. Nie da się jednak ukryć, że nie wszyscy mamy możliwość i chęć udania się na studia do jednego z największych ośrodków akademickich. Na szczęście, nie ma takiej konieczności.

W wielu mniejszych polskich miastach znajduje się bowiem dobra, nowoczesna szkoła wyższa. Pułtusk jest jednym z nich. Sprawdźmy więc, jakie kierunki możemy studiować w tym mieście i co dzięki nim osiągnąć.

Bezpieczeństwo narodowe

Bezpieczeństwo narodowe to jeden z kierunków, który studiować możemy na Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku, filii Akademii Finansów i Biznesu Vistula. To ciekawy kierunek, dzięki któremu możemy zdobyć wiedzę z zakresu szeroko pojętej problematyki bezpieczeństwa. Kończąc ten kierunek studiów możemy liczyć na zatrudnienie w agencjach ochrony, służbach, instytucjach zajmujących się zarządzaniem kryzysowym oraz pełnić rolę specjalisty do ochrony bezpieczeństwa w organizacjach. To studia, które zapewniają zdobycie wiedzy z dziedzin takich jak administracja, teoria bezpieczeństwa, geografia czy polityka bezpieczeństwa.

Finanse i rachunkowość

To kolejny kierunek, który możemy studiować w szkole wyższej w Pułtusku. To świetna opcja dla osób dobrze zorganizowanych, lubiących matematykę oraz inne przedmioty ścisłe. Studiując finanse i rachunkowość możemy przygotować się do pracy w księgowości, bankowości, zajmować się analizą finansową oraz pełnić funkcję doradcy lub pośrednika finansowego. Studenci tego kierunku mają szansę na studiowanie przedmiotów takich jak: prawo w biznesie, mikroekonomia, statystyka opisowa, podstawy rachunkowości – księgowy w biznesie czy finanse publiczne.

Historia

W Pułtusku szkoły wyższe dają również możliwość studiowania kierunków humanistycznych. Jednym z nich jest historia. To idealny wybór dla wszystkich miłośników minionych czasów, którzy chętnie uczą się o tym, co miało już miejsce i lubią wyciągać z tego wnioski. Osoby, które ukończą historię, mogą znaleźć pracę w charakterze redaktora, kustosza muzeum, pracownika wykopalisk czy archiwisty.

Pedagogika

Czyli kierunek wręcz wymarzony dla tych, którzy lubią obcować z innymi ludźmi, przekazywać im wiedzę i pomagać w codziennym życiu. Szkoła wyższa w Pułtusku daje nam możliwość zdobycia wiedzy w dziedzinach takich jak pedagogika specjalna, psychologia rozwojowa, dydaktyka ogólna czy podstawy prawa oświatowego. Ukończenie pedagogiki daje studentom szansę na wykonywanie pracy nauczyciela, opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym, opiekuna środowiskowego, opiekuna w domach dziecka, wychowawcy kolonijnego oraz w wielu innych profesjach.

Jak widzisz, nawet w małym mieście może znajdować się dobra szkoła wyższa. Pułtusk udowadnia, że aby studiować przyszłościowy i interesujący kierunek, dzięki któremu nie będziemy mieli problemów ze znalezieniem pracy, nie musimy wcale opuszczać swojego miasta. Co więcej, szkoła wyższa w Pułtusku daje studentom możliwość studiowania w trybie stacjonarnym oraz zaocznym, co jeszcze bardziej ułatwia sprawę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] zobacz również Jakie kierunki można studiować w Pułtusku? […]

trackback

[…] zobacz również Jakie kierunki można studiować w Pułtusku? […]

trackback

[…] zobacz również Jakie kierunki można studiować w Pułtusku? […]

trackback

[…] zobacz również Jakie kierunki można studiować w Pułtusku? […]

trackback

[…] zobacz również Jakie kierunki można studiować w Pułtusku? […]