Jaki przewijak dla niemowląt wybrać?

Jaki przewijak dla niemowląt wybrać?

Polecne i promocje

Organizujesz powoli wyprawkę dla długo wyczekiwanego dziecka? Jeśli tak, nie może w niej zabraknąć wielu rzeczy. Jedna z nich to przewijak. Co to takiego przewijak? Jest to specjalna taca, o konstrukcji umożliwiającej montaż na łóżeczku. Przewijak służy do tego, aby ułożyć na nim dziecko na plecach i móc je bezpiecznie i wygodnie pielęgnować, bez konieczności ciągłego pochylania się nad łóżeczkiem i obciążania kręgosłupa. W sprzedaży występuje bardzo duża ilość przewijaków, różniących się detalami, jak i wieloma innymi, ważnymi rzeczami. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, chcąc mieć idealny przewijak?

Z czego wykonany powinien być przewijak?

Przewijaki powinny być wykonane z materiałów, które są łatwe w czyszczeniu. Na pewno wielokrotnie zdarzy się ubrudzenie przewijaka kremami i innymi kosmetykami. Aby szybko doprowadzić go do ładu i świeżości, możliwe powinno być jego czyszczenie szmatkami na mokro. Najlepszy zatem wydaje się być skaj lub inne tworzywo sztuczne – miękkie, nie chłonące wilgoci i miłe w dotyku.

Rozmiar przewijaka

Standardowa długość przewijaka to ok. 70 do 80 cm, czyli tyle ile wynosi krótszy z boków łóżeczka. Jeśli jednak posiadamy łóżeczko niestandardowe, warto poszukać przewijaka w większym rozmiarze, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z niego dłużej, kiedy dziecko rośnie.

Nośność przewijaka

Nie bez znaczenia pozostaje również to, jak duży ciężar przewijak jest w stanie unieść. Średnia nośność przewijaka wynosi 10 kg. Jednak te o wzmocnionej konstrukcji mogą bezpiecznie udźwignąć nawet 2 razy tyle, nie uginając się przy tym i nie grożąc złamaniem się.

Montaż przewijaka do łóżeczka

Kolejna ważna rzecz to to, jak montowany jest przewijak do łóżeczka. Czy po założeniu jest on stabilny, czy nie przemieszcza się w sposób nienaturalny i czy można go łatwo zdemontować. Pamiętajmy o tym, że od sposobu montażu zależy bezpieczeństwo dziecka, które na nim przebywa. Istotnym elementem przewijaka jest także to, aby był wyposażony w pasy bezpieczeństwa, którymi można zabezpieczyć dziecko przed podnoszeniem się i upadkiem. Nie warto oszczędzać na przewijaku. Jest to produkt bardzo ważny, tak dla dziecka, jak i rodzica. Wybierz go mądrze i odpowiedzialnie, nie patrząc na cenę, ale jakość. Nie masz gotówki by kupić dobry i bezpieczny przewijak? Pożyczka przez internet rozwiąże ten, jak i wiele innych problemów natury finansowej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments