Dzień mężczyzn w Polsce

Dzień mężczyzn w Polsce

Artykuł miesiąca

Z mniej znanych świąt coraz większą popularność w Polsce zyskuje dzień mężczyzny. W ciągu ostatnich lat zdecydowanie bardziej cenionym wydarzeniem był dzień kobiet, lecz dziś wyraźnie widać, że dzień mężczyzn też cieszy się sporym zainteresowaniem Polaków. Kobiety pamiętają w tym dniu o swoich mężach, synach czy braciach, wręczając im drobne upominki i składając życzenia. Co jeszcze warto wiedzieć o dniu mężczyzny?

Geneza dnia mężczyzny w Polsce

Choć dzień mężczyzn obchodzony jest w Polsce od dawna, to nie jest on typowym zwyczajem, który narodził się w naszym kraju. Tak naprawdę tradycja świętowania dnia mężczyzn przywędrowała do nas z innych państw, które już wcześniej obchodziły Międzynarodowy Dzień Mężczyzny.

 

Wspomniany Międzynarodowy Dzień Mężczyzny miał swój początek w 1999 roku, kiedy to wprowadzono go w celu przypominania o roli mężczyzn oraz chłopców w świecie i problemach, jakie dotykają ich na całym świecie. W następnych latach święto to przejmowały kolejne państwa, w tym właśnie Polska.

Kiedy jest dzień mężczyzny?

Międzynarodowy Dzień Mężczyzny obchodzony jest w wielu krajach, ale w różnych dniach. Większość z nich przyjęła 19 listopada jako datę dnia mężczyzny, lecz część nich postanowiła obchodzić opisywane wydarzenie w dniu 10 marca. Kiedy jest dzień mężczyzny w Polsce? Polska należy do drugiej z wymienionych grup, a zatem Polska obchodzi święto mężczyzn 10 marca każdego roku.

Zwyczaje związane z dniem mężczyzny

Jak już wspomniano wcześniej, dzień mężczyzny w Polsce wiąże się głównie z wręczaniem drobnych prezentów przez kobiety, które chcą docenić w ten sposób bliskich im mężczyzn. Podarunkom towarzyszą zazwyczaj życzenia. Nie istnieją natomiast żadne inne, wyjątkowe zwyczaje kojarzone z dniem mężczyzny.

 

Na fakt, że nie ma bogatszych zwyczajów związanych z dniem mężczyzny, wpływa przede wszystkim to, że tego rodzaju wydarzenie nie cieszy się taką popularnością jak inne święta. Praktycznie rzecz biorąc, dzień mężczyzny czy dzień chłopaka nie są obchodzone przez każdego, w przeciwieństwie do chociażby urodzin.

Dzień mężczyzny – kalkulator dni

Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie, kiedy jest dzień mężczyzny, a zatem za ile dni będzie dzień mężczyzn, powinieneś korzystać z naszego kalkulatora dni do dnia mężczyzny. Mowa o stronie internetowej, na której zawsze możesz znaleźć informację na temat tego, za ile dni jest dzień mężczyzn.

 

Kalkulator dni do dnia mężczyzn pozwala na błyskawiczne sprawdzanie, ile dni zostało do dnia mężczyzny, aby kontrolować czas potrzeby do zakupu odpowiedniego prezentu. Wspomniane narzędzie internetowe powinno interesować przede wszystkim panie, które chcą zaskoczyć bliskie im osoby płci przeciwnej.

 

Warto podkreślić, że licznik do dnia mężczyzn pokazuje kiedy jest dzień mężczyzny, prezentując nie tylko dni, ale także godziny, minuty i sekundy. Korzystając z niego, masz zatem opcję sprawdzania bardzo dokładnego czasu, jaki pozostał do święta mężczyzn  w dniu 10 marca. Sam sprawdź, jak wygodne to rozwiązanie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments