Domowe sposoby na poplamiony dywan

Domowe sposoby na poplamiony dywan

artykuły Poradnik

Plamy na dywanie to problem, który często pojawia się w naszych domach. Sprawdź jak domowymi sposobami możesz się ich skutecznie pozbyć.

Dywan to bardzo ważny element naszych domów i w trakcie sprzątania nie powinniśmy zapominać o tym, jak ważna jest pielęgnacja dywanu. Istnieje wiele różnych rodzajów dywanów, które możesz mieć w swoim domu, ale bez względu na rodzaj, należy je regularnie czyścić, aby zapobiec uszkodzeniom przez mole i upewnić się, że są bezpieczne dla zwierząt i dzieci.

Pielęgnacja dywanów może być trudnym zadaniem do wykonania w pojedynkę, więc istnieje wiele sposobów na zaoszczędzenie czasu, korzystając na przykład z domowych środków.

Jak czyścić dywan i dlaczego jest to niezbędne dla wszystkich właścicieli domów?

Ten artykuł zawiera obszerny przewodnik dotyczący skutecznego czyszczenia dywanu. Oto kilka skutecznych sposobów czyszczenia dywanu.

1) Posyp plamę sodą oczyszczoną, rozetrzyj, poczekaj godzinę i odkurz. Soda wchłonie plamę i odświeży dywan.

2) Potraktuj plamę alkoholem (może być z dodatkiem soli w proporcji 4:1 i przetrzyj nią powierzchnię dywanu. Następnie aby uzyskać najlepsze wyniki, weź drugą wilgotną szmatkę i przetrzyj nią plamę. Pamiętaj, że ważne jest, aby robić to, dopóki wszystkie plamy nie zostaną usunięte.

3) Użyj mydła, aby usunąć widoczne zabrudzenia z dywanu

4) Czyszczenie plam po krwi najlepiej wykonać przy użyciu zimnej wody

5) Dobrym domowym rozwiązaniem na plamy jest również mieszanka krochmalu i octu. Taką miksturę pozostawiamy na dywanie na dłuższy czas np. 48 godzin, następnie przecieramy szmatką i odkurzamy.

6) Najlepszym sposobem na pozbycie się plam z dywanu i równocześnie wypranie go jest skorzystanie z profesjonalnej firmy zajmującej się praniem tapicerki lub wypożyczenie odkurzacza piorącego. Obsługa takiego jest prosta, a efekty naprawdę imponujące.

Wskazówki dotyczące prania dywanów odkurzaczem piorącym

Odkurzacz piorący to maszyna, która od standardowego odkurzacza różni się tym, że oprócz możliwości wyciągania brudu ma opcję natrysku wody z detergentem. Do pojemnika przeznaczonego na czystą wodę z proszkiem wlewamy uprzednio przygotowany roztwór składający się z ok. 100g proszku do prania tapicerki i 9 litrów wody. 
Następnie włączamy natrysk i spryskujemy powierzchnię dywanu oraz szorujemy szczotką. tak przygotowany dywan pierzemy równocześnie włączając natrysk wody i odsysanie.

Kolejną czynnością jaką powinniśmy wykonać będzie wypłukanie dywanu. Robimy to analogicznie do prania zasadniczego ale przy użyciu czystej wody. W tym wypadku możemy pominąć początkowe spryskanie dywanu z szorowaniem i od razu przystąpić do natrysku wody i odsysania. 

Na koniec samym odkurzaczem odciągamy całą wilgoć, która została w dywanie. Dobrze jest zrobić przewiew w celu doschnięcia dywanu, a najlepiej jest go wynieść na słońce.

Źródło: https://wypozyczalnia-odkurzaczy.krakow.pl/

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments