Autokarem na wycieczkę

Autokarem na wycieczkę Tomaszów Lubelski

Prasóweczki

Sezon letni ostatnie termin wyjazdów dzieci na kolonie i wycieczki. Bezpieczeństwo takich podróży zależy w wielkiej skali od stanu technicznego autokaru, którym pociechy wyruszają, by spędzić czas nad morzem, w górach czy na Mazurach czyli w kolejnych miejscach atrakcyjnych turystycznie. W jaki forma można skontrolować autokar? Na co dać uwagę? Z którego wsparcia można wziąć, żeby być pewność dokładnie przeprowadzonej kontroli?

Autokarem na wycieczkę Ostrów Lubelski

 

Kiedy autokar nie może zacząć w relację?

Incydenty związane z wypadkami podczas wycieczek i wyjazdów autokarowych znacząco wyczuliły rodziców oraz organy odpowiedzialne za bezpieczeństwo transportu i skłoniły do baczniejszego zwracania uwagę na pewne alarmujące kwestie związane z jednym pojazdem jak i kierowcą.

Zobacz również sklep motoryzacyjny

Rozsądek oraz dbałość o dobro dzieci nakazuje dokładnie przyjrzeć się autokarowi przed wyjazdem. Już powierzchowne oględziny mogą bardzo powiedzieć na fakt tego, czy pojazd powinien w zespole ruszyć.

Przede wszystkim o zobaczyć opony. Łyse, wybrzuszone bądź ponadto w tamten możliwość zniszczone kwalifikują się do wymiany także mogą przyczynić się do wypadku.

Także jest z popękanymi szybami czy innymi usterkami wyglądu zewnętrznego. Stary, mocno zniszczony autokar także utrzymuje dużo do życzenia pod względem bezpieczeństwa. Takie samochody nie powinny być dopuszczane do oferowania usług połączonych z transportem zbiorowym.

Autokarem na wycieczkę Ostrów Lubelski

 

Plus to niesłychanie istotne, by autokar miał wyjścia awaryjne przygotowane do ewakuacji oraz oznaczenia, że pojazdem przesuwają się dzieci. Stanu busa wewnątrz nie da się co prawda ocenić na wczesny rzut oka, jednakże należy sprawdzić, czy zajmuje on ostatnie badania techniczne. Winnym stanowić one aktualizowane raz na pół roku.

Niestety zdarza się więcej tak, iż w trasę wyrusza nietrzeźwy lub przemęczony kierowca, co jest pewną z licznych przyczyn poważnych wypadków choćby ze produktem śmiertelnym. Jeżeli stan kierowcy budzi złość i podejrzenia, należy niezwłocznie wezwać policję, która dokona kontroli trzeźwości oraz w razie potrzeby pokieruje dalszymi działaniami, na przykład sprawdzającymi stan zdrowia osoby kierującej pojazdem do transportu dzieci.

Autokarem na wycieczkę Ostrów Lubelski

W czym może posłużyć Inspektorat Transportu Drogowego?

Istnieje wtedy organ wykwalifikowany i prawy do kontrolowania nie tylko stanu pojazdu, ale też czasu pracy oraz rozwadze kierowcy. Chęć takiej kontroli należy zgłosić z jakimś wyprzedzeniem, w etapie istnieje wtedy prawie tygodnia przed planowanym wyjazdem.

Autokar będzie musiał podjechać prze siedzibę ITD i tam zostanie dobrze sprawdzony. Jeżeli kontrola wykaże jakiekolwiek awarii lub nieprawidłowości, samochód nie zostanie otwarty do wyjazdu.

W sieci istnieje też strona rządowa pod nazwą Bezpieczny Autobus. Dzięki niej jedni rodzice mogą zweryfikować czy autokar ma istotne ubezpieczenie oraz doświadczenia techniczne także jaki korzysta stan licznika. Wystarczy tylko znać numer rejestracyjny pojazdu, którym dzieci są wyjechać na wakacje.

Autokarem na wycieczkę Ostrów Lubelski

Nie wolno zaniechać wspomnianych wyżej działań, ponieważ kilka prostych kroków może znacząco zredukować ryzyko nieszczęśliwego wypadku z udziałem niepełnoletnich podróżników.

Artykuł powstał przy pomocy z Autokarem na wycieczkę – co należy sprawdzić przed wyjazdem?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments